Pune, Maharashtra
GST No. 27AAAFX3773H1ZX
Approx. Rs 4,45,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Platform Size | 1.5×1.5 m |
| Load Capacity | 2000 kg |
| Travel Height | 4.5 m |
| Brand | Xpert |
| Usage | Factory, Godown, Warehouse, Showroom |
| Structure Type | 4 Pillar Structure |
| Control Mechanism | Push Button |
| Power Supply | 220 V Single Phase |
| Platform Type | Cage Type |
| Lift Speed | 0.2 m/s |
Approx. Rs 2,55,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Platform Size | 1.0×1.0 m |
| Load Capacity | 2 Ton |
| Travel Height | 3 m |
| Brand | Xpert |
| Usage | Showroom, Warehouse, Factory, Godown |
| Structure Type | Self Supported |
| Material | Mild Steel |
Approx. Rs 2,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Platform Size | 1.0×1.0 m |
| Load Capacity | 3 Ton |
| Travel Height | 3 m |
| Brand | Xpert |
| Usage | Warehouse |
| Structure Type | Wall Mounted |
| Control Mechanism | Push Button |
Approx. Rs 2,75,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Platform Size | 1.0×1.0 m |
| Load Capacity | 1.5 Ton |
| Travel Height | 3 m |
| Brand | Xpert |
| Usage | Factory, Godown, Showroom, Warehouse |
| Structure Type | Self Supported |
Explore More Products
© Xpert Material Handling. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited