Pune, Maharashtra
GST No. 27AAAFX3773H1ZX
Approx. Rs 46,500 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 2 Unit |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Lift Height | 1400 mm |
| Lift Mechanism | Hydraulic |
| Type | Lift Stacker |
| Usage/Application | Industrial |
| Fork Length | 900 mm |
| Mast Type | Single Mast |
| Material | Mild Steel |
| Wheel Type | PU |
| Lifting Capacity | 150kg |
| Brand | Xpert |
| Rated Load | 1.5 Ton |
| Number Of Wheel | 4 Wheel |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Thickness | 28mm |
| Operated Mode | Manual |
Explore More Products
© Xpert Material Handling. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited