Pune, Maharashtra
GST No. 27AAAFX3773H1ZX
Approx. Rs 15,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Load Capacity | 2000kg |
| Fork Length | 1000 mm |
| Fork Width | 520 mm |
| Min Fork Height | 80 mm |
| Max Fork Height | 175 mm |
| Wheel Material | Nylon |
| Wheel Type | Single Roller |
| Steering Wheel Size | 180 mm |
| Body Material | MS |
| Brand | Xpert |
Approx. Rs 14,500 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Load Capacity | 1500kg |
| Fork Length | 900 mm |
| Fork Width | 540 mm |
| Min Fork Height | 80 mm |
| Max Fork Height | 175 mm |
| Wheel Material | Nylon |
| Brand | Xpert |
| Wheel Type | Single Roller |
| Body Material | MS |
Explore More Products
© Xpert Material Handling. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited