Pune, Maharashtra
GST No. 27AAAFX3773H1ZX
Approx. Rs 3,95,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lifting Capacity | 5 Ton |
| Lifting Height | 3 m |
| Power Source | Hydraulic |
| Platform Size | 2000×1000 mm |
| Lift Type | Single Scissor |
| Operation Control | Remote Control |
| Material | Mild Steel |
| Brand | Xpert |
Approx. Rs 3,95,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lifting Capacity | 1 Ton to 10 Ton |
| Lifting Height | 3 m |
| Power Source | Manual Hydraulic |
| Platform Size | 2000×1000 mm |
| Lift Type | Single Scissor |
| Operation Control | Pendant Control |
| Material | Mild Steel |
| Usage Area | Loading Dock, Factory Floor, Warehouse, Assembly Line |
| Surface Finish | Paint Coated |
| Brand | Xpert |
Approx. Rs 1,75,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 5 Piece |
| Lifting Capacity | 3 Ton |
| Lifting Height | 3 m |
| Mobility | With Wheels |
| Power Source | Mobile Hydraulic |
| Platform Size | 2000×1000 mm |
| Lift Type | Single Scissor |
| Operation Control | Pendant Control |
| Material | Mild Steel |
| Usage Area | Assembly Line, Factory Floor, Loading Dock, Warehouse |
| Surface Finish | Paint Coated |
| Brand | Xpert |
Explore More Products
© Xpert Material Handling. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited