Pune, Maharashtra
GST No. 27AAAFX3773H1ZX
Approx. Rs 4,95,000 / unitGet Latest Price
Product Details:| Rated Load | 1 Ton |
| Lift Height | 1600 mm |
| Lift Operation | Electric Lift |
| Drive Type | Manual Push |
| Mast Type | Single Mast |
| Fork Length | 1000 mm |
| Battery Voltage | 12 V |
| Battery Capacity | 75 Ah |
| Application | Warehouse |
| Brand | Xpert |
Approx. Rs 5,95,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Rated Load | 2000 kg |
| Lift Height | 6.5Mtr |
| Operation Type | Pedestrian |
| Lift Operation | Electric Lift |
| Brand | Xpert |
| Mast Type | Triplex Mast |
| Drive Type | Manual Push |
| Fork Width | 550 mm |
| Fork Length | 1150 mm |
| Battery Voltage | 24 V |
| Battery Capacity | 200 Ah |
| Tyre Type | PU |
| Application | Logistics Hub, Retail Store, Cold Storage, Factory, Warehouse |
Explore More Products
© Xpert Material Handling. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited