Pune, Maharashtra
GST No. 27AAAFX3773H1ZX
Approx. Rs 1,45,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Capacity | 10000 Kg |
| Material | Mild Steel |
| Equipment Type | Dock Leveler |
| Platform size | 2000x2500 mm |
| Operation type | Hydraulic |
| Lifting Capacity | 12 Ton |
| Function Type | Automatic |
| Lip length | 300 mm |
| Deck Length | 6feet |
| Vertical travel | 300 mm |
| Voltage | 230 V |
| Warranty | 12 months |
| Paint Coated | Yes |
| Brand | Xpert |
| Corrosion Resistance | Yes |
| Thickness | 32mm |
Explore More Products
© Xpert Material Handling. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited