Pune, Maharashtra
GST No. 27AAAFX3773H1ZX
Approx. Rs 3,80,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Load Capacity | 2 Ton |
| Lift Height | 3000 mm |
| Operation Type | Electric |
| Drive Type | Pedestrian |
| Mast Type | Duplex Mast |
| Fork Length | 1000 mm |
| Wheel Type | PU |
| Brand | Xpert |
Approx. Rs 5,75,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Load Capacity | 5 Ton |
| Lift Height | 2500 mm |
| Operation Type | Electric |
| Drive Type | Pedestrian |
| Mast Type | Duplex Mast |
| Fork Length | 1000 mm |
| Wheel Type | PU |
| Brand | Xpert |
Approx. Rs 4,25,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 2 Piece |
| Load Capacity | 1.5 Ton |
| Lift Height | 2500 mm |
| Operation Type | Electric |
| Drive Type | Pedestrian |
| Mast Type | Duplex Mast |
| Fork Length | 1000 mm |
| Wheel Type | PU |
| Brand | Xpert |
Approx. Rs 4,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Load Capacity | 1000 kg |
| Lift Height | 2500 mm |
| Operation Type | Electric |
| Drive Type | Pedestrian |
| Mast Type | Duplex Mast |
| Fork Length | 1100 mm |
| Wheel Type | PU |
| Battery Voltage | 24 V |
| Brand | Xpert |
Approx. Rs 6,15,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Load Capacity | 2.5 Ton |
| Lift Height | 2500 mm |
| Operation Type | Electric |
| Drive Type | Pedestrian |
| Mast Type | Duplex Mast |
| Fork Length | 1000 mm |
| Wheel Type | PU |
| Battery Voltage | 24 V |
| Brand | Xpert |
Explore More Products
© Xpert Material Handling. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited