Pune, Maharashtra
GST No. 27AAAFX3773H1ZX
Approx. Rs 3,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Rated Load | 500kg |
| Lift Height | 1600 mm |
| Operation Type | Walkie |
| Mast Type | Single Mast |
| Fork Length | 900 mm |
| Fork Width | 550 mm |
| Battery Voltage | 12 V |
| Application | Warehouse |
| Brand | Xpert |
Approx. Rs 3,65,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Load Capacity | 1000 kg |
| Lift Height | 3500 mm |
| Operation Type | Battery |
| Table Size | 1000×600 mm |
| Usage | Assembly Line, Tool Room, Press Shop, Machine Shop, Maintenance, Warehouse, Die Change, Injection Moulding |
| Wheel Type | PU Wheel |
| Lift Mechanism | Double Mast |
| Power Source | DC Battery |
| Table Material | Mild Steel |
| Surface Finish | Powder Coated |
Explore More Products
© Xpert Material Handling. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited